Google Phantom güncellemesi buldozer gibi ezdi

penalized_Blog

Evvet blogumun sayın takipçileri bildiğiniz gibi 1 ay önce etkisi iycene hissettiren Google Phantom güncellemesi sıralamaların altını üstüne getirdi , birçok kişi yine isyan etti. Ama phantom güncellemesi aslında 3 ay önce başlamıştı , ülke ülke ilerliyordu , türkiyeden önce avrupa ülkelerini tamamladı ve türkiye’ye sıra geldi ! Phantom hacklinklerde’de bir takım değişimlere sebebiyet verdi , bunlardan en belirgin olanı ise Otorite değerleri değişti ve backlink temizliği gerçekleştirdi , önceden sitenizin 150k backlinki var ise , bu güncellemeden sonra 100k ya gerilemiştir , edu,gov, gibi resmi siteler ise gücünü koruyor  ve google tarafından saygınlık görmeye devam ediyorlar. Phantom güncellemesi adı üstünde hayalet güncelleme yani varmı yokmu belli değil , hafif yoklama gibi geçiyor gibi görünüyor ama aslında büyük taşları yerinden oynatabiliyor.

Phantom güncellemesinden kurtulalı yaklaşık 1.5 ay oluyor ve artık herşey yerli yerine oturmuş vaziyette , hacklink seçimlerinizi iyi yapın.

Bu yazı Genel, Hacklink içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s